EUROPRACTICANȚI PE PIAȚA MUNCII /”EUROTRAINEES ON THE LABOUR MARKET”

PROIECT Erasmus+ 2017-1-RO01-KA102-036528

EUROPRACTICANȚI PE PIAȚA MUNCII” /”EUROTRAINEES ON THE LABOUR MARKET”

Beneficiar: LICEUL TEHNOLOGIC Tîrgu Ocna, Bacău

Perioadă implementare 15-10-2017 – 14-09-2018, 12 luni

„EUROPRACTICANȚI PE PIAȚA MUNCII” este un proiect de mobilitate VET cu perioadă de implementare 2017-2018, beneficiar Liceul Tehnologic Tîrgu Ocna.

Scopul proiectului: creșterea calității formării profesionale a elevilor și profesorilor Liceului Tehnologic Tîrgu Ocna, prin stagii de practică, job-shadowing și vizite de lucru în parteneriat European, pentru creșterea șanselor de inserție a elevilor pe piața muncii în țară sau în străinătate.

Detalii pe site-ul proiectului:

Primele aprecieri din partea personalului și a turiștilor de la St. George, Paphos au început să apară. Este dovada clară că cea ce au învățat la Liceul Tehnologic Târgu Ocna corespunde standardelor europene, iar noi profesorii suntem foarte mândri de ei.

Tombs of the Kings

Mise-en-place realizat de practicanții Liceului Tehnologic Târgu Ocna în practică la St. George Hotel Paphos, Cipru

Preparate montate de practicanții Liceului Tehnologic Târgu Ocna aflați în practică la St. George Hotel Paphos, Cipru

Europracticanții Liceului Tehnologic Târgu Ocna în practică la St. George Hotel Paphos, Cipru