7 iulie 2018 -PROIECTUL „112-EDUCAȚIE ȘI PREVENIRE”

În baza protocolului de colaborare cu Asociația „Sfântul Nicolae cel Milostiv” din Iași ș S.N.P..A.P. Tg.Ocna , la Liceul Tehnologic din Târgu Ocna s-a desfășurat proiectul „112-EDUCAȚIE ȘI PREVENIRE”.
    Elevii din cadrul Școlii Naționale de Pregătire a Agenților de Penitenciare au desfășurat activități de informare cu privire la modalitatea de a nu deveni victimă sau agresor, un comportament corect în caz de incendii sau cutremure și apelarea corectă în caz de urgență AUU-112.
   Elevii Liceului Tehnologic au fost foarte interesați de toate activitățile desfășurate punând întrebări și fiind foarte atenți la toate explicațiile.
Mai trebuie precizat faptul că acest proiect se desfășoară în fiecare an începând cu anul școlar 2012-2013.